"Szómágia"
AsgarDina 2009.03.25. 12:52
Hogyan hatnak ránk a szavak....
Mit is jelent számomra?....Beszéd formájában űzött mágia, leginkább….de variálva a szavak hangsúlyát, sorrendjét, használva szinonimáikat, nyelvtani alakjaikat….(ennél mélyebbre most nem ások) elérhetem vele azon dolgok nagy részét amit szeretnék. Okozhatok sértést vele, használhatom fegyverként, vagy védőpajzsként, örömet okozhatok vele, bánatot, szomorúságot. Valamilyen érzelmet ébresztek a másikban. És esetenként ezek az érzelmek irányíthatóak is….Sok mindenre lehet használni a szavak erejét.
Én itt most néhányat említek meg, 2 nagy részre bontva….az egyiket jó célnak, a másikat pedig rossz célnak hívom.
A jó cél:
Bizonyos kultúrák nagy hangsúlyt helyeznek a szavak rezgésére és azok ismétlésére, ilyen például az „ohm”, de ugyanitt találhatunk határozott sorrendű ismétlendő szavakat (mantrák)…ez egy meditáció, ahol a szónak és jelentésének együttes rezgése segítségével juttatjuk el lelkünk egy békés rezgésszintre.
De a mágus szempontjából szintén nagy hangsúly van a szavakon. Bár a tudatával fejezi ki akaratát, de nagyban hozzájárul a tökéletes koncentráció eléréséhez. A cél eléréséhez minden érzékszervét felhasználja amit tud. A látását, szaglását, hallását, és amennyire a mágia szempontjából lehetséges, tapintását (például egy áldozatnak szánt virágcsokor, szobor, kő vagy nyaklánc kézben tartásával). Biztos mindenki hallott már a különböző ráolvasásokról, olykor helytelenül azonosítva az átkokkal…ott a ráolvasó mágus fizikai síkon is látni akarja a célt, egyszerűen belekoncentrálja a ráolvasottba a gyógyulást, pénzt, sikert, gyermekáldást….(„…belebeszélte a gyereket….”)
A rossz cél:
itt egy esetet említek meg, az önbeteljesítő átkot….hogyan is működik? Semmi mást nem használnak hozzá csupán szavakat. Még csak nem is koncentrálnak a személy felé, nem gondolnak célirányosan arra, hogy a másiknak rossz legyen. Lehet, csak indulatból mondják neki, és mégis hat….nézzük meg miért, hogyan hat: Tudnunk kell, h az átok nem fog azon, aki nem fél tőle, illetve, ha az átok túloz. Például, ha egy férfi elé áll oda valaki, h szülj 5 gyereket, nyilván a megvalósulás nyomát se fogja tapasztalni…egy férfi nem tud szülni, biológiailag is lehetetlen (bár orvoskutatók szerintem már próbálkoztak ezzel is), a másik eset, mikor szintén nem hat az átok: ha az akinek szánják erősebbnek és okosabbnak érzi magát…itt tudatában van annak, h neki ezzel nem árthatnak. Mikor hat? Ha valaki egy traumán esett át, megbántottságot érez, létbizonytalanságban él, hazudott egy fontos dologban, s titkon fél hogy kiderül, vállalkozó és éppen rossz kilátásai vannak…tehát egyszóval lelki bizonytalanságban szenved, és tudja a másik a gyenge pontját.(Így tulajdonképpen, saját félelmét fordítja ellene.) Akkor ha megfelelő időben kellő hangsúllyal vagy kellő mennyiségű ismétléssel mondjuk, hatni fog. Megértitek, ha itt szintén nem adok tippeket, hogyan is kell pontosan kivitelezni!
Zárógondolatként:
Egy rövid gondolatmenet a TISZTELETről és a kommunikációról….lassan népbetegség lesz ezek hiánya! Mindenki hibájából. Beszéljünk, figyeljünk többet egymásra… elég csak egy kicsivel többet, mint most átlagosan. És TISZTELETTEL kommunikáljunk! Talán ez a legfontosabb….viszont! ne csodálkozzon senki, ha egy forgalmas metró aluljáróban az orrom alá tesznek egy gyűrött alapítványi képeslapot ráadásul egy füstölgő cigivel és rámüvöltenek, hogy „figyejjjé máán, vegyed má’ meg!” és én tovább megyek…és amit utána általuk elhangzik, azt ide le sem írom…csupa csillag lenne minden szó…no nem a kultúráltság miatt..tehát a számomra elfogadható menet ez esetben a következő: köszönj, tisztelj és kérj…ne követelőzz, ne káromkodj…ez alap eleme a kultúrált kommunikációnak. Reméljük az ilyen polgárok ezt mihamarabb megtanulják.
|